terug naar de homepage

Met 28 Borgwards op de "Gooise matras"

Gezien en beleefd door Joop Sluis.

Toen wij lazen, Ellyen schrijver van dit artikel, dat de najaarsrit in het Gooi verreden zou worden, besloten we onmiddellijk daaraan te gaan deelnemen. 
Niet alleen omdat ik tot mijn 14e jaar in "Huizen" heb gewoond, maar vooral omdat het zo'n mooie omgeving is. Maar Toen wij zondagmorgen, de 20e september, uit de sponde stapte en naar buiten keken schrokken we. Heel Roosendaal was ondergedompeld in een grijze deken. Mist!
Wat nu, om ons met Isabella in het verkeer te storten, met twee gloeiende spijkers als achterlichten, waren we bang dat het aanstormende blik achter ons, ons misschien te laat zou opmerken. Na veel overleg, ja en nee, besloten we toch maar te gaan. Het was inmiddels wat lichter geworden.
Dus we gingen, anders had u dit verhaal moeten missen. . Na een goede rit, leverde onze Tom ons perfect af, op de plaats van bestemming; restaurant "La Place" in Laren.
Na alle begroetingen en kussen in ontvangst te hebben genomen en weer wat bijgepraat, onder het genot van een "bakkie troost" met een lekkernij erbij, vertrokken we voor de "Gooise matras rit" van ongeveer 60 km."
Nee, niet zoals vele met ons dachten, om de eenvoudige optrekjes van bekende Nederlanders te bekijken. Hun stulpjes lieten we mooi liggen waar ze waren. Toch zagen we zeer mooi bouwwerk, onder andere; de scheppingen van de wereld beroemde architect; Willem Marinus Dudok! We maakte een rondje om zijn prachtige raadhuis in Hilversum. Hij ontwierp ook leuke tankstations. Van de 112 zijn er nog maar 2 over. 1 in Groningen aan de Turfsingel (rijksmonument) en 1 in het Autotron te Rosmalen.
Dank aan de uitzetters van de rit, die ons een goede beschrijving gaven van de carriere van Dudok. We gingen verder via mooie Gooise plaatsen, tot dat er gestopt werd bij een, helaas uitgebloeid, heideveld nabij Bikbergen. Zo had men de gelegenheid wat te bikken. Hoe kwamen ze erop! 
In de buurt van Crailo zagen we de "Tafelberg" deze is ontstaan in de ijstijd, zo leerde ons het programma. Gelukkig is inmiddels al het ijs weg gedooid, want we hebben geen winterbanden en hadden ook geen sneeuwkettingen bij ons! Het was intussen schitterend weer geworden. De mist was geheel verdwenen.
Bij Eemnes stond er op een rotonde een kudde koeien en op de volgende werd een koe gemolken. Een leuke versiering van een rotonde of heeft het iets met de inwoners te maken? Zou een goede vraag in een puzzelrit kunnen zijn. Jammer, het was ditmaal niet puzzelen. Kon onze voorzitter; Bert Haan, dan ook niet winnen. - Zeker niet zonder zijn eigen Ria! Hij was nu met een oude vriendin, die hij al meer dan 50 jaar kent. Ja, ja, is er niet een spreekwoord dat gaat over oud, liefde en roest? Niet doorvertellen hè, blijft onder ons. Maar dit terzijde. Bij Eemnes was ongeveer ook het punt dat we van de matras afgleden en werd koers gezet, via het leegstaande paleis Soestdijk, (stopverbod) naar Soesterberg. Onderweg passeerde we huizen en boerderijen die op de monumentenlijst staan. Nee, de boeren en boerinnen niet. 

De finish was bij het Militaire Luchtvaart Museum. Daar ontvingen we een lunch en dat ging er goed in.
We werden losgelaten en een ieder mocht doen wat hij of zij wilde. Men kon het museum in om al het vliegend tuig uit de eerste en tweede wereldoorlog te bezichtigen. Het was indrukwekkend, maar werden er niet vrolijk van. De oudere onder ons weten maar al te goed hoe het was in de tweede wereldoorlog.


Maar al met al was het een geslaagde najaarsrit , die goed in elkaar stak. Er waren 28 schitterende Borgwards, plus een Sunbeam (van Tinus Vet) toch misten we o.a. enige zebra's (Zeeuwen en Brabanders) waarschijnlijk waren zij nog op vakantie.
Organisatoren en assistenten t.w: Ton van der Meerenjet, NicoenOdavande Ameele plus Anton en Petra Vervoort, bedankt voor de prettige dag. We hebben genoten. Jullie hebben hiermee een goede ervaring opgedaan. We hopen daarom op een vervolg.

Joop Sluis.

 

terug naar de homepage

 

Stuur e-mail naar redactie@borgwardclub.nl met vragen of opmerkingen over deze web site.
Copyright © 2006 Borgward Club Nederland.
Laatst gewijzigd: August 03, 2010